Web Sitemize Hoşgeldiniz.

Standart Üyelik Sistemi

Standart üyelik sistemi ile sitemize üye olabilir özel günlerde hzırlanan indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Bayi Üyelik sistemi

Sitemizde bayilik sistemize kayıt olarak size özel hazırlanan fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Kullanıcı Giriş

Üye değil misin ? Üye ol !
Anadolu'da Markalaşma


Dünyaya sattığımız kalitelerin bir "marka" sı bile yok

Büyük şehirlerdeki marka rekabeti, Anadolu'da da markalaşmayı tetikliyor. Ancak zihinlerde yer edinmiş yanlış düşüncelerin bir adım ötesine geçmek bile çok zor. Bykanber,  marka uzmanı olarak Anadolu'da "markalaşamamayı" değerlendiriyor.

Marka yaratma, marka oluşturma, marka tutundurma alanında 2000 yılından bu yana hizmet veren bir Ajans olarak Markalaşmanın, kurumların literatürüne henüz tam olarak yer edinmediğini söyleyebiliriz. Kurumlar, markaya yapılan yatırımları boşa harcanan para olarak değerlendiriyorlar. "Anadolu Markası" denilebilecek marka sayısı çok az. Ancak buna rağmen, markalaşmak isteyen firma sayısı da hayli fazla.

"Marka" geleceğe yapılan yatırımdır. Biz kurumların hizmet/ürün-leri için doğru marka ve doğru stratejilerle marka ismi oluşturma, marka konumlandırma, marka tutundurma, marka koruma faaliyetlerimizle söz konusu kurumları yerelden ulusala, ulusaldan da uluslar arası markalar platformuna taşımayı hedefliyoruz. Çünkü; Anadolu'da dünya pazarlarında yer alabilecek nitelikte bir çok marka adayı var. TPE (Türk Patent Enstitüsü)'ye kayıtlı 170.000 ürün markası bulunan Anadolu'nun (Aydın, Isparta, Konya, Nevşehir, Eskişehir, Ankara vs.); uluslar arası değeri olan markaların sayısı çok azdır. KOBİ başkenti Konya, tekstilde çok ileri olmasına rağmen kendi markasını oluşturamamış, Puma gibi bir dünya markasına fason üretim yaparak "markasız kalite" rolüne devam etmektedir. Bu da ülkemizin ekonomisini ve gelecekteki maddi kültürümüzü olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla kısa vadeli çözüm yolları ile uzun vadeli yatırım yapılamıyor. Konya başta olmak üzere Anadolu'nun birçok kentinde markalaşma ve kurumsallaşma faaliyetlerine müteşebbislerin gerekli desteği ve yatırımları yapması gerek. Markalaşma adaylarının kurumsallaşma faaliyetlerini doğru stratejilerle yürütmeleri gerekiyor. Bunun için uzman bir markalaşma danışmanının bilgisine başvurmak gerek. Şuna inanıyoruz ki medeniyetler beşiği Anadolu, yakın bir gelecekte uluslar arası değeri olan dünyaca ünlü bir çok markayı da bağrından çıkaracaktır.

Uzun vadeli yatırım yapan firmalar, doğru stratejilerle marka değerlerini arttırarak zorlu rekabet şartlarında güçlü bir şekilde varlıklarını sürdürmektedirler. Bu anlamda Anadolu'da marka değeri yüksek ürün/hizmetlerin oluşturulması için firmaların ihtiyaç duydukları danışmanlık hizmetlerine ciddi yatırımlar yapmaları gerekmektedir.


Geli?melerden haberdar ol.

Güncel Çaly?malar ve Hizmetlerden Haberdar Olmak Yçin Kayyt Olun

Wega Group Isparta Isparta Web Tasarym - Armut.com Wega Group Isparta Isparta Web Tabanly Yazylym ve Tasarym - Armut.com Wega Group Isparta Isparta Site Yaptyrma - Armut.com